Novomeški košarkarji preko Domžal v finale
Avtor: Rok Volaj
Število glasov: 23
Podatkovna datoteka

ŠC NM -  Srednja šola Domžale (81:81) 20:17; 30:34; 50:54; 81:81

Košarkarjem ŠC Nm je uspel novi veliki met. Na domačem parketu so prišli do nove zmage in se tako uvrstili v finale, ki bo v sredo, 25. aprila, v Kopru.

Danes, 10. aprila, se je v ŠD Leona Štuklja odigrala 2. polfinalna tekma dijakov ŠKL. Polna dvorana je pomagala košarkarjem priti do finala.

V prvi četrtini so košarkarji na obeh straneh začeli živčno in zato je bilo videti kar nekaj zgrešenih metov. V nadaljevanju so le prebili led in začeli igrati povsem drugačno igro. Konec prve četrtine se je končal z izidom (20:17).

V naslednjih desetih minutah so igralci pokazali veliko željo po aktivnem rezultatu in si tako na hitro prislužili kar nekaj osebnih napak. Po dobrih treh minutah igre so Domžalčani prešli v prvo vodstvo na tekmi (24:26).  Po koncu prvega polčasa je semafor kazal 30:34.

Pred koncem polčasa so sicer imeli domači kar nekaj lepih priložnosti za izenačenje in morebitno vodstvo, vendar so jih zapravili. Med glavnim odmorom so za publiko in za vzdušje v dvorani poskrbeli Leteči norci in plesna skupina Afne.

V tretjem delu je sledila nadvse borbena igra, v kateri so domači uspeli obdržati razliko 4 točk zaostanka s prejšnje tekme. Pri Novomeščanih pa so manjkali uspešni zaključki akcij (50:54).

Povsem drugačna igra je sledila v zadnji četrtini, po dobrih dveh minutah je bil rezultat 58:57. Matic Rebec je bil odličen z metom za tri točke. Nato mu je povrnil Žiga Zatežič z zadetki dveh zelo pomembnih trojk in tako domače popeljal v vodstvo 64:62. Pri gostih je  zaradi petih osebnih napak moral predčasno parket zapustiti Tomaž Bolčina. V zelo napeti končnici je bil rezultat izenačen (81:81). To pa je bilo dovolj za težko prislužen finale. Poleg odbojkarjev bomo tako v sredo, 25. aprila, v koprski Bonifiki navijali tudi za košarkarje.